O edukaciji
Pisanje projekata za tebe je zbunjujući proces koji uvijek ili često završi ne dobivanjem bespovratnih sredstava? Ili tijekom oblikovanja projekata zakomplicirate provedbu redovitih aktivnosti i previše opteretite zaposlenike i volontere?
Ako je odgovor na jedno od ova dva pitanja "DA" upišite radionicu gdje ćete usvojiti vještine pisanja projekata i dobiti iskustva provedbe i opravdavanja bespovratnih sredstava koje sam vrijedno skupljala punih 13 godina.
"Priprema je pola posla", a pisanje projekata je upravo priprema provedbe koju je potrebno napraviti što kvalitetnije kako bi opravdali dobivena sredstva i olakšali redoviti rad organizacije.
Program radionice se sastoji od 4 susreta i 3 individualna zadatka. Tijekom prva 3 susreta proći ćemo sve dijelove pripreme projektnog prijedloga. Kroz individualne zadatke ćemo oblikovati projektni prijedlog spreman za prijavu. Na posljednjem susretu ćemo zajedno ocijeniti i komentirati vaš projektni prijedlog, odgovoriti na sva pitanja i razjasniti nejasnoće koje su vam se otvorile tijekom rješavanja zadataka.
Ako imate konkretan poziv za koji želite pripremiti projektni prijedlog možemo upravo na temelju njega oblikovati individualne zadatke.
Evo povratne informacije od klijentice s kojom sam prošla kroz program prije objave na Eduzi:
"Prije nego što sam započela pohađati program Svrhovito pisanje projekata i krenula individualno raditi s Ivonom, imala sam osnovno razumijevanje projekata i nisam imala iskustva u izradi kvalitetnog budžeta.
Edukacija mi je donijela potpuno novi uvid u proces pisanja projekata. Najkorisnije mi je bilo praktično vježbanje – od razrade ideje do finalne prijave, uz konkretne primjere i povratne informacije koje su mi pomogle da bolje razumijem kako ispuniti sve zahtjeve natječaja. Također, naučila sam kako pravilno istražiti izvore financiranja.
Preporučila bih ovu edukaciju jer je izuzetno praktična i primjenjiva. Osim teorijskog znanja, Svrhovito pisanje projekata nudi konkretne alate i smjernice koji se mogu odmah koristiti u stvarnim projektnim prijavama. Ivona je stručna i ima podržavajući pristup i jako puno iskustva kojeg se trudila prenijeti na mene.
Zahvaljujući njenom programu, sada s više sigurnosti pristupam pisanju i apliciranju za natječaje, što mi značajno olakšava posao.
Draga Ivona, hvala na vrijednom znanju i podršci tijekom edukacije – s punim povjerenjem te preporučujem svima koji žele poboljšati svoje vještine u pisanju projekata!"
Što ćete naučiti?
- Gdje pronaći i kako čitati javne pozive i natječaje putem kojih možeš dobiti bespovratna sredstva?
- Oblikovati projektni prijedlog koji će dobiti i opravdati bespovratna sredstva
- Oblikovati projektne prijedloge koji će pomoći u osiguravanju održivosti redovitog rada udruge
- Poslužiti se s AI u pripremi projektnog prijedloga
Sadržajne cjeline
Radionica se sastoji od 4 susreta tijekom kojih ćemo obraditi sljedeće cijeline:
- Gdje pronaći pozive?, Kako čitati upute za prijavitelje?, Kako postaviti projekt koji će osigurati bespovratna sredstva?
- Kako postići sukladnost projekta s odgovarajućim strategijama ?, Kako oblikovati aktivnosti i proračun koji će rasteretiti redoviti rad udruge?, Kako postaviti rezultate i pokazatelje?
- Kako odgovoriti na ostala pitanja u prijavnom obrascu?, Kako nam AI može pomoći u oblikovanju sadržaja prijave?
- Ocjenjivanje i komentiranje projektnog prijedloga koji si oblikovao u sklopu programa
Po završetku prva tri susreta dobiti ćete 3 individualna zadatka koji će se sastojati od pitanja iz projektne prijave. Svoje odgovore ćete mi slati prije sljedećeg susreta kako bi vam mogla dati svoj osvrt koji će vam pomoći da do posljednjeg susreta oblikujete kvalitetan projektni prijedlog. Na posljednjem susretu zajedno ćemo ocjenjivati i komentirati vaš projektni prijedlog.
Ciljana publika
- Pojedinci koji žele usvojiti pisanje projekata za osiguravanje bespovratna sredstva koji nemaju iskustva
- Pojedinci koji žele usavršiti pisanje projekata za osiguravanje bespovratnih sredstava
- Udruge, zadruge i dr. organizacije civilnog društva kojim su potrebna bespovratna sredstva za provedbu aktivnosti
- Voditelji, zaposlenici i volonteri udruga, zadruga i dr. organizacija civilnog društva koji žele lakše pratiti i više pridonijeti procesu oblikovanja projektnih prijedloga u svojim organizacijama